Stop vyrážkam – takto sa pokožka po holení nezapáli
Reaguje vaša pokožka na zásah žiletkou začervenaním, alebo dokonca nepríjemnými vyrážkami? Citlivá koža na intímnych partiách vie mnohé ženy naozaj potrápiť. Ak k nim patríte aj vy, vyskúšajte postupovať podľa našich tipov.
Pravidlo prvé: čistá žiletka
Holíte sa pravidelne, možno denne. Je preto dôležité kontrolovať žiletku, ktorú používate. Pokožka môže citlivo reagovať aj na malé nečistoty. Výsledkom je červená až zapálená oblasť intímnych partií, i kože okolo nich. Žiletka musí byť čistá, ostrá (častým používaním sa otupí). Po každom ťahu žiletkou ju opláchnite a opäť opakujte holenie vždy s čistou čepeľou. Môžete tak predísť zbytočným komplikáciám. Hoľte sa v smere rastu chĺpkov, v opačnom prípade si koledujete o porezanie sa, prípadne následné zarastanie chĺpkov pod povrchom pokožky.
Namokro
Veľa žien sa holí aj nasucho, čo však vôbec neprináša želaný efekt. Práve naopak. Koža sa takto rýchlejšie zapáli. Pokožku treba na holenie pripraviť navlhčením, následne aplikujte penu alebo gél na holenie. Takto chĺpky zmäkčíte, póry sa otvoria a holenie pôjde lepšie.
Starostlivosť po
Po holení je potrebné pokožku regenerovať. Dôkladne ju očistite a osušte uterákom. Následne si ju poriadne nakrémujte, najlepšie bude, ak použijete mastnejšie oleje. Vyskúšať môžete aj zásyp púdrom.